На кого вчитися: 51 найбільш перспективна професія майбутнього

Які професії будуть найбільш актуальні у майбутньому? До чого варто готуватися теперішнім учням початкової школи, щоб отримати перспективну спеціальність і досягти успіху? Це запитання, які сьогодні турбують багатьох батьків, в тому числі і батьків, діти яких навчаються за проєктом «На крилах успіху». Адже від того, як зміниться ринок праці через 10-15 років, залежить майбутнє нинішніх учнів початкової школи. Комусь, можливо, здається, що зарано замислюватися про кар'єру у першому класі. Але, як показує практика західних країн, готуватися до великого майбутнього слід змалечку.

Точно сказати, які зміни та нові виклики чекають на молодше покоління, важко. Але можна зробити припущення на основі досвіду минулих років та сучасних трендів. Навіть такі припущення допоможуть нам зрозуміти перспективи та більш упевнено дивитися у завтрашній день.

Що можна сказати напевне, увесь світ зазнає і буде зазнавати соціальних, культурних, економічних, екологічних та технологічних змін. Деякі з цих змін можна передбачити, деякі – ні. Нові виклики можуть виникнути без будь-яких видимих підстав, а «щасливі випадковості» можуть спричинити нові позитивні відкриття, які вирішують давні проблеми й відкривають нові перспективи.

Саме тому, під час прогнозування кар'єрних перспектив, потрібно усвідомлювати, що ми маємо справу з цілою низкою факторів, які складним чином взаємодіють між собою. Багато робочих місць завтрашнього дня, ймовірно, стануть результатом сьогоднішнього науково-технічного прогресу. Але більшість професій майбутнього, швидше за все, ще не існує, і багато з них ми навіть не можемо собі уявити. Тільки задумайтесь: згідно з одним із досліджень, майже дві третини сьогоднішніх вихованців дитячих садків матимуть професії, яких наразі не існує!

Ясна річ, багато сьогоднішніх занять будуть актуальні і в майбутньому, але вони зазнають змін так само, як і всі інші. Багато професій трансформуються у зовсім нові або ж зникнуть взагалі. Це досить важко собі уявити, адже багато людей мають вроджений опір змінам та невизначеності й можуть почуватися комфортно та безпечно тільки за умови чітких і зрозумілих перспектив.

Тому сьогодні варто вивчати тенденції ринку праці та професії, які можуть стати актуальними з часом. Пропонуємо вам перелік з 51 такої професії. Вони можуть стати поштовхом або заохоченням готуватися до певного сценарію майбутнього, допоможуть уявити перспективи для своєї дитини і допомогти їй зробити правильний вибір напрямку діяльності. Багато професій вже сьогодні змінюються та перетинаються одна з одною, трансформуючись у щось нове. Нехай ці трансформації не будуть для вас чимось незрозумілим і страшним. Перелічені нижче спеціальності допоможуть вам зорієнтуватися та підкажуть непогані варіанти для розвитку кар'єри.

НОВІ ПРОФЕСІЇ, ЯКІ ВЖЕ ІСНУЮТЬ
Сьогодні високим попитом користується багато професій, які, ймовірно, будуть актуальними та затребуваними і протягом наступних десятиліть. Нижче перелічені професії, які існують вже зараз і які варто розглядати на перспективу, як варіант для успішної кар'єри.

1. Технік у галузі сонячної енергетики

Сонячна енергетика є і надалі буде важливою складовою переходу людства до чистого та розумного споживання ресурсів. Вартість сонячної енергії падає з року в рік, тому вона стає набагато доступнішою для бізнесу та власників приватних будинків. Зараз в усьому світі фахівці у сфері сонячної енергії користуються стабільним попитом і ця тенденція буде незмінною ще довгі роки.

2. Технік у галузі вітроенергетики

Як і сонячна енергетика, енергія вітру має важливе значення для майбутнього всієї планети, оскільки людство поступово переходить до чистих невичерпних джерел енергії. Вітроенергетика – це галузь, яка вже є досить розвинутою у багатьох країнах і має велике майбутнє. Це означає, що для встановлення, обслуговування та ремонту вітрогенераторів потрібні кваліфіковані фахівці.

3. Медичний персонал середньої ланки

Наразі сфера охорони здоров'я вже потребує більше кваліфікованих медпрацівників і зрозуміло, що ця потреба лише зростатиме у майбутньому. У багатьох регіонах є потреба у середньому медичному персоналі підвищеної кваліфікації – фельдшерах, медсестрах вищої категорії – які мають змогу діагностувати та лікувати пацієнтів з різними гострими та хронічними захворюваннями.

4. Розробник програмного забезпечення

Комп'ютери, роботи, мобільні пристрої – для всіх них необхідне якісне програмне забезпечення. У міру того, як розвивається техніка, виникає все більший попит на талановитих розробників програмного забезпечення. Особливо це стосується розробників мобільних додатків, які вважаються однією з найкращих професій на сьогодні.

5. Фізіотерапевт

Враховуючи зростаючу кількість людей похилого віку, а також прикру статистику щодо захворювань опорно-рухової системи, зростатиме потреба у фахівцях з фізичної терапії. Зараз зростає кількість людей, які потребують певної форми фізичної реабілітації, знеболювальної терапії, допомоги у пересуванні або терапевтичного лікування.

6. Медсестра/медбрат

Незважаючи на інновації та зміни в медичній галузі, дипломовані медсестри будуть і надалі користуватися попитом, хоча їх функції та обов'язки, швидше за все, також зазнають змін через 5-10 років.

7. Менеджер медичних послуг

Сфера охорони здоров'я може зазнати більше змін протягом найближчих десятиліть, ніж інші галузі. Кожна медична організація потребуватиме висококваліфікованих керівників та менеджерів, які допоможуть адаптуватися до правових, регуляторних та технологічних змін, покращуючи якість та ефективність надання медичних послуг.

8. Аналітик даних

Завдяки прориву в сфері обчислювальних технологій та зростаючих потребах у відстеженні даних зростає і потреба в аналітиках. Сьогодні будь-яка організація має змогу збирати настільки детальну інформацію про всі аспекти своєї діяльності, що для багатьох з них стає все складніше цю інформацію опрацьовувати та інтерпретувати. Їм потрібні професіонали, які можуть не лише збирати потрібні дані, але й визначати закономірності, минулі та поточні тенденції та прогнозувати майбутнє.

9. Спеціаліст цифрового контенту

З кожним днем засоби масової інформації стають все більш динамічними, мобільними та інтерактивними. Їх кількість зростає, як і потік інформації, яку вони продукують. Цифровий контент є невід'ємною, якщо не основною на сьогодні, складовою ефективності будь-якої організації. Ось чому фахівці з цифрового контенту все більше користуються попитом.

10. Аналітик інформаційної безпеки

Оскільки сучасний спосіб життя стає все більше пов'язаним з комп'ютерами та залежним від інформаційних технологій, ми всі стаємо більш вразливими до кібератак. Це стосується не лише персонально кожної людини, а й компаній, організацій, урядів країн. Чим далі розвиваються інформаційні й комп'ютерні технології, тим важливішою стає сфера кібербезпеки, а з нею – і кваліфіковані спеціалісти у цьому напрямку.

11. Аналітик комп'ютерних систем

Інформаційні технології стають все складнішими та переплітаються з усім у нашому житті. Тому все більше організацій, ймовірно, потребуватимуть системних аналітиків, які будуть відповідати за вибір та впровадження найкращого обладнання та програмного забезпечення, включаючи (потенційно) роботів та машини зі штучним інтелектом.

12. Інженер-біомедик

Професіонали в цій галузі вже починають робити революцію в галузі охорони здоров'я. Насправді, біомедична інженерія – це, мабуть, одна з найкращих сфер, якщо ви хочете, щоб ваша робота мала позитивний вплив на розвиток людства. Інженери-біомедицини беруть участь у всіх видах передових наукових досліджень та розробок. Наприклад, у дизайні складних медичних пристроїв, створенні штучних органів, біонічних частин тіла та імплантатів.

13. Спеціаліст із машинобудування

Ще одна професія, яка пов'язана з передовими розробками. Інженери-механіки та технічні працівники залучаються до проєктування та тестування таких речей, як передові роботи, обладнання для автоматизації, машини для 3D-друку та пристрої для видобутку чистої енергії.

14. Спеціаліст з електротехніки

Оскільки електронні схеми та інші компоненти стають меншими, складнішими та водночас потужнішими, професіонали електротехнічної галузі вирішують, як правильно та найбільш раціонально їх застосовувати. Вони допомагають розробляти такі речі, як кращі комп'ютери, автоматизована техніка, портативні медичні пристрої, навігаційне та комунікаційне обладнання.

15. Радник з цифрової реабілітації

Сьогодні наше життя стає більш залежним від соціальних медіа та різноманітних онлайн-активностей. Багато людей час від часу відчуває переповнення неймовірною кількістю цифрової інформації, яку вони споживають за день. Тому один з популярних у майбутньому видів роботи – допомога людям із «детоксикацією» після надмірного споживання цифрової інформації.

16. Розробник технологій blockchain

Технологія blockchain працює як зашифрована бухгалтерська книга, яка може зробити економічні та інші види транзакцій децентралізованими, швидшими та більш захищеними. Це все трохи важко зрозуміти, але багато експертів вважають, що технологія blockchain змінить світ так само як колись його змінив Інтернет. Ось чому професіонали, які розуміють, як розробити послуги та продукти за допомогою технології blockchain, будуть користуватися великим попитом і в майбутньому.

17. Диспетчер цивільних і комерційних безпілотних літальних апаратів

Людство придумує все нові способи використання безпілотників. Крім військових чи рекреаційних цілей, для яких використовують дрони, все частіше безпілотні літальні апарати сьогодні використовуються для різних видів цивільних і комерційних завдань (як то доставка товарів, моніторинг забруднення повітря і т. д.).

18. Фахівець з розумного будівництва

З кожним роком все більше будинків, офісів та підприємств користуються технологіями автоматизації для управління різними системами, такими як освітлення, опалення, кондиціонування та безпека. Для встановлення, обслуговування та ремонту цих систем потрібні кваліфіковані фахівці.

19. Технік 3D-друку

Сьогодні вже активно проходять експерименти із 3D-виготовленням таких речей, як інструменти, їжа, одяг, побутові предмети, медичні імплантати та комплектуючі для авіації, автомобілів та електроніки. З розвитком цієї технології машини для 3D-друку можуть стати настільки ж звичними, як холодильники та мікрохвильові печі. Відповідно, у цій сфері також потрібні свої працівники.

20. Розробник доповненої реальності

Сьогодні все частіше використовують різні способи накладання цифрових зображень та інформації на звичайне, реальне, «зображення» світу за допомогою спеціальних окулярів, біонічних контактних лінз чи інших технологій. Доповнена реальність може мати великий вплив на особисте та професійне життя кожного, оскільки це, ймовірно, торкнеться всіх галузей, подій та публічного простору. Тож розробники доповненої реальності потрібні для розумного проєктування та планування безпечного та ефективного використання цієї технології.

21. Особистий радник із конфіденційності

Коли новітні технології все більше вплітаються в наше життя, стає все важче зберігати конфіденційність. І це справжній виклик для майбутнього покоління, адже, здається зовсім скоро ніхто не зможе вийти з дому щоб усі не дізналися, куди саме він прямує, що він придбав або чим вечеряв. Зовсім незнайомі люди зможуть за допомогою технології розпізнавання обличчя дізнатися все про вашу особу. Тож професіонали, які спеціалізуються на захисті приватного життя будуть досить затребуваними.

22. Радник з розвитку особистого бренду

Навіть серед великих організацій наймання професіоналів-фрілансерів для короткострокових проєктів є досить поширеним уже сьогодні. Прогнозують, що незабаром практично всі види робіт будуть виконуватися на умовах тимчасового контракту. Якщо це так, то кожен професіонал змушений буде працювати над власним брендом, або бути конкурентоспроможним на ринку праці. Саме у цьому й будуть допомагати радники з розвитку особистого бренду.

23. Фахівець з робототехніки

Через кілька десятиліть майже в кожному будинку можуть бути роботи-помічники, які допомагатимуть у звичайних домашніх справах, таких як прання, приготування їжі, прибирання. Але для цих роботів також потрібне обслуговування – налаштування, ремонт, заміна комплектуючих на більш сучасні, перепрограмування. Тому передбачається, що фахівці з робототехніки скоро стануть таким ж звичними працівниками, як сантехніки, електрики чи автомеханіки.

24. Інженер дистанційної охорони здоров'я

У міру того, як робототехніка та комунікаційні технології стають все більш досконалими, для лікарів та інших фахівців у галузі охорони здоров'я стає можливим консультувати пацієнтів, не перебуваючи фізично поряд з ними. У майбутньому багато інженерів у сфері охорони здоров'я розроблятимуть та координуватимуть використання передових технологій, що дозволяють діагностувати та лікувати майже будь-які захворювання дистанційно.

25. Спеціаліст з міського сільського господарства

З кожним роком кількість міського населення невпинно зростає. З часом сільськогосподарських угідь може не вистачати для задоволення потреб міст, тож їм потрібно вирощувати власну їжу, використовуючи складні гідропоніки та методи вертикального землеробства. Попит на професійних міських фермерів, швидше за все, зросте, оскільки все більше мешканців міста розуміють, що якість їх життя залежить від вирощування продуктів харчування на місцях.

26. Нанотехнолог

Нанотехнології вже використовуються для створення сучасних матеріалів, наприклад, електроніки та споживчих товарів. Ці технології все більше розвиватимуться та будуть вплітатися в усі сфери життєдіяльності людини. Тому потрібні спеціалісти, які будуть їх створювати та оптимізувати.

27. Біомеханік

Біонічні кінцівки стають все більш досконалими в наш час і цілком можливо, що одного дня навіть люди без будь-яких фізичних обмежень захочуть вдосконалити своє тіло за допомогою біомеханічних частин. Але технологія, ймовірно, буде настільки складною, що лише люди зі спеціалізованими навичками зможуть її налаштовувати, ремонтувати та вдосконалювати.

28. Генний інженер

Ідея створення дітей «на замовлення» з тим набором якостей, які хочуть батьки, сьогодні багатьом здається неприйнятною або ж просто неможливою. Але ставлення людей до подібних технологій може змінитися. Крім того, прогрес у цій галузі також може допомогти уникнути деяких найскладніших захворювань.

29. Спеціаліст з етики

Технології з величезною швидкістю змінюють наш світ і деякі з них викликають цілком логічні запитання. Наприклад, чи слід допускати створення «дітей на замовлення» у лабораторіях? Хто має батьківські права, якщо дитина вирощена та народжена в лабораторії поза материнським лоном? Чи варто надавати роботам зі штучним інтелектом ті самі права, що і людям? На скільки детальну інформацію ми маємо право знати про інших людей? Ці та подібні запитання буде вирішувати спеціаліст з етики.

30. Дизайнер віртуальної реальності

Більшість людей люблять подорожувати та досліджувати місця, де вони ніколи не були. Однак сьогодні вже не обов'язково фізично їхати куди-небудь, щоб побачити нові місця. Зараз створюються цілі віртуальні світи, і спеціальна технологія дозволяє все більше взаємодіяти з ними, використовуючи всі наші відчуття. Талановиті VR-дизайнери (дизайнери віртуальної реальності) стануть дуже затребуваними, оскільки з часом попит на більш складні, реалістичні та творчі віртуальні враження буде тільки зростати.

31. Директор конкурсу з вирішення глобальних проблем людства

Існує думка, що вирішення найбільших проблем людства можна знайти, створюючи конкурси на найкращі проєкти з великими грошовими призами. Таким чином можна стимулювати інтенсивні дослідження та розробки, формування команд розумних та творчих людей, які інакше можуть і не утворитися. Найвідоміший приклад такого типу стимульованої конкуренції – XPRIZE. Фундація XPRIZE проводить конкурси задля вирішення таких проблем як грамотність дорослих, безпека громад, освоєння космосу, глобальна освіта, штучний інтелект, доступ до прісної води, розвідка океану та боротьба з викидами вуглецю. Подібних конкурсів може бути більше, та для цього знадобляться професіонали, які можуть їх організовувати та керувати ними.

32. Інженер в галузі синтетичної біології

Сьогодні вчені вже працюють над створенням в лабораторіях м'яса, яке не вимагає вирощування чи вбивства тварин. Це лише вершина айсберга, коли мова йде про приголомшливі можливості, які відкриває світу синтетична біологія. Маючи знання з молекулярної біології, фізики, хімії та інженерії, люди, які займаються цим, можуть врешті-решт створити всі види штучних організмів або вдосконалити існуючі, щоб здійснити справжні медичні та промислові прориви, які зараз важко навіть уявити.

33. Проєктний директор людських ресурсів

Оскільки все більше компаній переходить до моделей зайнятості на основі проєктів, швидше за все, спеціалісти з людських ресурсів скоро потрібні будуть для підбору та координації позаштатних працівників для окремих проєктів. Крім навичок роботи з персоналом, ця вакансія може також потребувати глибокого розуміння процесу управління проєктами.

34. Інженер контролю за погодою

Зміна клімату пов'язана з посухами, повенями, іншими суворими та несподіваними погодними явищами. Але в міру розвитку кліматичної науки може стати реальною безпечна та ефективна маніпуляція погодою передбачуваними способами. Якщо наука просунеться так далеко, то однією з важливих професій у майбутньому стане робота, пов'язана з контролем погоди.

ПРОФЕСІЇ, ЯКИХ ЩЕ НЕ ІСНУЄ, АЛЕ ЙМОВІРНО СКОРО ІСНУВАТИМУТЬ

Бажаєте зазирнути ще далі у майбутнє? Давайте розглянемо, якими можуть бути футуристичні варіанти професій. Деякі з потенційно найбільш перспективних описані нижче.

35. Організаційний новатор

Коли компанії та організації стають більшими, вони часто втрачають здатність до інновацій. Це робить їх неконкурентоспроможними порівняно з невеликими більш креативними стартапами. Оскільки зараз прогнозують таку тенденцію, багато великих компаній та організацій можуть захотіти з'ясувати, як виправити ситуацію та стати схожими на своїх спритних менш масштабних конкурентів. Роль новатора полягала б у впровадженні змін в організації, які сприятимуть мобілізації творчого потенціалу, впровадження більш ризикованих ідей та інновацій.

36. Радник з особистої освіти

Школа все ще вважається найбільш ефективним способом отримати освіту. Але у майбутньому, можливо, освіта стане набагато більш персоналізованою і навіть зручнішою, ніж навіть сьогоднішні онлайн-програми. Радники з особистої освіти можуть виступати у ролі тренерів та консультантів, допомагаючи людям обирати курси або розробляючи індивідуальні плани навчання.

37. Виробник частин тіла на замовлення

У якийсь момент довготривале очікування трансплантації органів, ймовірно, відійде у минуле. Незабаром лікарі зможуть замовити органи, які вирощуються чи друкуються на 3D-принтері, використовуючи клітини своїх пацієнтів. Зрештою, вчені вже мали певний успіх у створенні серця, нирок та печінки у лабораторіях. Вони навіть виростили шкіру, вуха та інші зовнішні частини тіла.

38. Спеціаліст з імплантації мозку

Людський мозок неймовірно складний, але розуміння людством того, як він працює, все більше просувається вперед. А якщо поєднати швидкий прогрес нейронауки з дивовижними досягненнями комп'ютерних технологій, ми можемо відкрити справді дивовижні можливості. Спеціальні комп'ютерні мікросхеми одного дня можуть бути імплантовані в мозок людини, що відкриє такі можливості як віртуальна телепатія, поліпшення пам'яті, управління хворобами, регулювання настрою, лікування паралічу та багато іншого.

39. Персональний менеджер мікробіому

Ця професія, мабуть, ще не така реалістична як попередні, але вона може мати непогані перспективи, коли вчені дізнаються більше про види бактерій, які живуть всередині нас та на нашій шкірі. Адже саме бактерії відіграють істотну роль для нашого здоров'я та самопочуття. Насправді, правильний баланс бактерій може бути вирішальним для таких речей, як запобігання ожирінню, проблем з імунітетом, суглобами, хвороб серця, хронічної втоми та проблем психічного здоров'я. Тож фахівці, які знатимуть, як керувати нашою особистою мікробіотою, можуть стати настільки ж важливими, як сьогоднішні лікарі.

40. Майстер-фармацевт

Аптеки, ймовірно, будуть існувати ще довгий час. Але в міру того, як розвивається 3D-друк, може стати можливим швидке виготовлення препаратів на замовлення, а не продаж лікарських засобів масового виробництва. Ліки можуть бути розроблені на основі генетичних особливостей, звичок та історії хвороби людини. Передбачається, що майстри-фармацевти зможуть навіть створювати цільові методи лікування, засновані на стовбурових клітинах людини.

41. Координатор міської безпеки

У світі, що швидко змінюється та де невпинно зростає кількість населення, захист людей одне від одного може стати все більш складним та важливим завданням. Професіоналам кримінального правосуддя та правоохоронних органів доведеться адаптуватися та знайти способи використання нових технологій, які не порушують права населення. Можуть з'явитися нові професії із спеціалізованими навичками координації роботи людей та роботів, штучного інтелекту та інших передових технологій у міських умовах.

42. Менеджер заходів, присвячених закінченню життя або меморіалізатор

Можливо, у майбутньому багато людей захочуть заздалегідь спланувати всі заходи, пов'язані зі своєю смертю. І ці заходи будуть відрізнятися від тих, які зараз пропонують ритуальні агенції та бюро. Крім того, в деяких країнах вже дозволяють евтаназію, тож цілком можливо, що закони багатьох держав скоро дозволятимуть людям закінчити своє життя тоді і так, як вони бажають. Сьогодні це може здаватися жахливим або аморальним, але це факт. І організація заходів, пов'язаних із закінченням життя, може стати великою частиною галузі планування подій у майбутньому.

43. Інженер інтелектуального транспорту

Ми швидко рухаємось до майбутнього, в якому люди вже не будуть керувати транспортними засобами. Автомобілі – це лише початок. Завдяки передовим технологіям, які вже створені або розробляються, повністю автоматизовані транспортні мережі можуть стати реальністю. Ідеї розумних доріг, вакуумних тунелей, поїздів на магнітних подушках і т. п. можуть змінити сучасні транспортні системи, і для їх розробки, впровадження та ремонту необхідні будуть кваліфіковані інженери.

44. Кібердизайнер

Поєднуючи найкращі якості природного організму та роботів, можливо, можна створити нову сутність, яка перевершує нині існуючі за своїми можливостями. Отже, в майбутньому можуть бути затребувані креативні дизайнери кіборгів, оскільки люди намагаються об'єднати себе з машинами, щоб подолати свої природні обмеження. Повністю кібернетичні організми можуть бути розроблені для використання в галузі охорони здоров'я, розваг, спорті, дослідженні космосу та багатьох інших сферах.

45. Конструктор голографічних або роботів-аватарів

Коли люди більше часу будуть проводити у віртуальній реальності, реальний світ може почати розчаровувати. Люди можуть захотіти спілкуватися зі своїми віртуальними друзями чи іншими людьми без необхідності носити VR-гаджети. Технології у цьому напрямку можуть сягнути так далеко, що зрештою дозволять людям використовувати свої аватари у реальному житті (роботів або 3D-голограми). У реальному світі ці аватари можуть стати майже такими ж поширеними, як і живі люди, от тільки вони будуть найрізноманітніших форм і видів (наприклад, тварин або істот, схожих на інопланетян). Ясна річ, що для розробки таких технологій потрібні конструктори та дизайнери, які зможуть втілити задум у життя.

46. Гід з космічного туризму

Такі компанії, як SpaceX та Virgin Galactic, вже планують зробити космічні подорожі доступними для всіх. У відносно недалекому майбутньому космічні туристи зможуть вийти на орбіту для сімейного відпочинку, невеликої пригоди чи навіть для ведення бізнесу. Звичайно, більшість із нас не космонавти. Тому в таких подорожах потрібні кваліфіковані гіди, які допоможуть людям підготуватися до космічних подорожей та адаптуватися до нового середовища.

47. Космічна медсестра або лікар

Вихід у космос представляє ряд ризиків та проблем зі здоров'ям для пересічної людини. Людський організм не пристосований до середовища з нульовою гравітацією. І, ймовірно, пройде ще довгий час, доки людству стане доступна технологія створення штучної сили тяжіння. Саме тому під час космічних подорожей на борту обов'язково повинен бути кваліфікований медпрацівник, який буде стежити за станом здоров'я туристів та оперативно надавати їм допомогу у разі потреби.

48. Оператор «сміттєвого хробака»

Нажаль, Земля не має нескінченного запасу природних ресурсів. Сьогодні вже дається взнаки спустошення природних ресурсів нашої планети, частину з яких людство поховало на полігонах, так і не використавши їх потенціал на 100%. Багато продуктів, які ми поховали на звалищах, містять цінні елементи, які можна використовувати для повторного виробництва. Тому необхідно розробити рішення для вилучення цих елементів назад зі сміттєзвалищ. Футуристи передбачають, що для цієї задачі будуть розроблені спеціальні машини – так звані «сміттєві хробаки» – які будуть вилучати цінні матеріали зі звалищ і заповнювати утворені порожнечі ґрунтом або іншим матеріалом. Ясна річ, що для управління цими машинами необхідний кваліфікований персонал.

49. Відроджувач вимерлих видів

Дії людини спричиняють вимирання різних видів рослин, тварин та мікроорганізмів. У багатьох випадках ми не усвідомлюємо, наскільки ці види важливі для здоров'я екосистем світу, поки вони не зникнуть. Оскільки зоологи та інші вчені дізнаються все більше про широкомасштабні екологічні наслідки вимирання, стає зрозуміло, що багато видів відіграють вирішальну роль у підтримці навколишнього середовища. Тому збереження видів, чиє існування є під загрозою, надважлива задача. Але в майбутньому наука може просунутися далі, й ми зможемо фактично повернути деякі види, які вже вимерли, і реінтегрувати їх у своє природне середовище.

50. Радник із стосунків з дроїдами

Ми ще далекі від наділення роботів інтелектом людини. Але деякі вчені вважають, що зрештою це стане можливим у не такому далекому майбутньому. Якщо це станеться, соціальні наслідки можуть бути величезними. Можливо, будуть люди, які захочуть романтичних стосунків із роботами, наділеними штучним інтелектом. У такому випадку їм знадобляться поради експертів, щоб орієнтуватися у культурних аспектах таких стосунків та уникати можливих небезпек. Особливо актуальною ця професія стане, якщо ми все ж таки коли-небудь досягнемо Сингулярності – теоретичної точки в майбутньому, коли машини стануть розумнішими за людей.

51. Спеціаліст з передачі розуму

Так, ця професія звучить занадто нереалістично. Але деякі експерти вважають, що до кінця цього століття, можливо, можна буде завантажити людський розум на комп'ютер і зберегти його для подальшого перенесення назад у той самий чи інший людський мозок. Деякі люди зможуть навіть перевести свій розум у клони самих себе – синтетичні організми зі штучним мозком, або спеціальні кіборги, розроблені для розширення свідомості.

У підсумку

Сьогодні все більше речей і явищ, які раніше сприймалися як наукова фантастика, швидко стають реальністю. Повний перелік науково-технічних розробок, які вплинуть на рід занять людини, дуже довгий. Підсумувавши вище перелічені потенційні професії, можна навести кілька основних факторів, які вплинуть на ринок праці в майбутньому. Це без сумніву людиноподібні роботи, штучний інтелект, нанотехнології, біомедицина, 3D-друк, доповнена реальність.

Технології – вирішальний фактор, який впливатиме на ринок праці в майбутньому. Але є багато інших факторів, які також будуть відігравати важливу роль. Наприклад, старіння нації та технології продовження життя, зростаюча «економіка спільного споживання», робота «на фрілансі» та проєктна зайнятість, розширене використання технології blockchain та більш активний збір даних.

Незабаром ми з вами ймовірно будемо здійснювати регулярні польоти на Місяць чи Марс, відпочивати в орбітальних готелях, здійснювати підводні круїзи, дивитися голографічні телевізори та «завантажувати» свою свідомість у віртуальну реальність, використовуючи власні аватари. Усі ці речі можуть стати реальністю у найближчі десятиліття. Виходячи з цього, з'являться і нові професії. Деякі з них вже існують.

Як підготувати майбутнє покоління до таких викликів? Розвивати навички у тих галузях, які максимально дотичні до майбутніх трендів та найбільше цікавлять дітей та молодь. Адже, якщо людина опанувала навички для певного виду діяльності, їй простіше підлаштуватися під зміни галузі та отримати нову кваліфікацію. Тож подбайте, щоб освіта ваших дітей дала їм хорошу основу для потенційних можливостей у майбутньому.Матеріал підготовлений за даними: https://www.trade-schools.net/

Діліться інформацією зі своїми друзями в Facebook! Дайте і їм можливість бути в курсі новин проєкту "На крилах успіху"!

Рекомендовані вам статті

Показати більше статей