Учителі Харкова дізнались про електронні інструменти у формувальному оцінюванню

6 грудня 2019 року в Харкові відбувся практичний тренінг для вчителів початкової школи щодо сучасних інструментів у формувальному оцінюванню.

Захід проводили Морзе Наталія Вікторівна та Бойко Марія Анатоліївна - співрозробники нової моделі проєкту "На крилах успіху".

Формувальне оцінювання – це процес пошуку та інтерпретації даних, які учні й їхні вчителі використовують для того, щоб з'ясувати, як далеко учні вже просунулися у своєму навчанні, та куди їм необхідно рухатися.

На відміну від традиційного оцінювання, в основі якого лежить оцінювання знань з предмета та суб'єктивне оцінювання вчителем, формувальне включає наступні види:
  • оцінювання самими учнями, тобто самооцінювання
  • оцінювання методу проєктів
  • оцінювання самостійності та співробітництва
  • отримання більш повної картини навчання
  • визначення траєкторії навчання

Цей вид оцінювання має певні переваги як для вчителів, так і для учнів. Вчителі мають змогу чітко сформулювати освітній результат, який потрібно отримати та оцінити в кожному конкретному випадку, та організувати відповідно до цього свою роботу. Також вони можуть зробити учня значним суб'єктом освітньої та оцінювальної діяльності, що дуже подобається самим школярам.

У свою чергу діти при формувальному оцінюванню вчаться на своїх помилках, можуть зрозуміти, що є дійсно важливим, а що - другорядним. Школярі початкової школи бачать саме свої успіхи. визначають, чого вони не знають і не вміють робити.

Формувальне оцінювання використовує індивідуалізовані завдання, які не стандартизовані за змістом, процедурою та способами перевірки (результати учня в порівнянні з його ж попередніми результатами).

У світі існує багато електронних сучасних інструментів для використання формувального оцінювання у початковій школі. Суттєва перевага в тому, що дітям дуже подобається працювати з електронними інструментами, тому що для них це зрозумілі й прийнятні речі.

Зазначимо, що з наступного 2020-2021 навчального року електронні інструменти для формувального оцінювання в повному обсязі будуть використовуватися у програмі проєкту "На крилах успіху". Це сприятиме суттєвому підвищенню рівня задоволеності дітей від навчання в початковій школі.
Діліться інформацією зі своїми друзями в Facebook! Дайте і їм можливість бути в курсі новин проєкту "На крилах успіху"!

Рекомендовані вам статті

Показати більше статей