Освітня підтримка 24/7

"Підтримка вчителів, батьків і адміністрації шкіл 24/7 та розробка нової моделі навчання – головні завдання освітнього центру «На крилах успіху» "


Сьогодні освіта переживає своє друге народження, адже з'являються нові й значно ефективніші форми навчання, які ставлять у центр освітнього процесу саме дитину. Водночас активізується питання комунікації між усіма учасниками цього процесу, а також ефективності їхньої взаємодії. Про комунікацію в навчальному процесі, нові нестандартні програми для початкової школи, а також роботу в режимі 24/7 розповідає Юлія Мірошниченко, директор освітнього центру «На крилах успіху».


Як виник освітній центр «На крилах успіху»?

Поява освітнього центру «На крилах успіху» безпосередньо пов'язана з викликами, які стоять сьогодні перед освітньою спільнотою. А починалося все з експерименту «На крилах успіху» під егідою Академії педагогічних наук, який передбачав реалізацію освітньої програми для початкової школи. Коли ж ми побачили, що експеримент вдався, постала потреба зробити наступний крок – створити освітній центр, який зміг би надавати підтримку всім учасникам проєкту – вчителям, батькам і адміністраціям шкіл, які обрали програму.

Життя показало, що ми були на правильному шляху. Якщо на першому експериментальному етапі у проєкті взяли участь 70 шкіл, то сьогодні у проєкті беруть участь близько 500 перших і других класів, а це близько 15 тис. школярів. І це ще далеко не все, оскільки перед центром стоять нові, ще більш амбіційні завдання.


Які ж це завдання?

Одне з головних завдань центру – навчання і супровід учителів, які працюють у проєкті «На крилах успіху». Впродовж усього року ми організовуємо курси та вебінари, на кожен тиждень навчання розсилаємо методичні рекомендації. Для вчителів і батьків наш центр доступний у режимі 24/7. Ми готові до їхніх запитань та цілковито сприймаємо зауваження та пропозицій. До речі, гаряча лінія нашого кол-центру відповідає на дзвінки упродовж 30 секунд. У нас є закрита платформа, яка була спеціально створена для комунікації між усіма учасниками освітнього процесу. На платформі створено групи для батьків і вчителів. Наприклад, серед груп учителів є окремо групи для предметників, адміністрації, класних керівників 1-2 класів. Словом, наш освітній центр працює над тим, щоб щодня відповідати на будь-які запитання і допомагати вирішувати проблеми всім учасникам нашого проєкту. Можу з упевненістю сказати, що інші освітні проєкти на українському ринку такої підтримки не мають.

Крім того, у нашому центрі є команда співробітників, основне завдання яких працювати зі зворотним зв'язком від батьків і вчителів. Вони обробляють найрізноманітніші відгуки з тим, щоб окреслити зони для поліпшення програми і розвитку нових освітніх проєктів. Ми вдячні всім, хто знаходить час, щоб поділитися своїм баченням щодо роботи нашого центру.


Які перспективи розвитку освітнього центру?

Сьогодні освітній центр «На крилах успіху» реалізує проєкт для учнів 1-2 класів. Однак ми не стоїмо на місці й готуємо суттєві зміни в самій структурі проєкту. Це стало можливим завдяки новим авторам, які долучилися до нашої команди. По суті, йдеться про нову модель навчання для дітей 1-4 класів, де вже існуюча і поліпшена програма «На крилах успіху» буде лише частиною більш глобального освітнього проєкту. Ми плануємо презентувати цю модель навчання і розповісти про всі зміни у програмі «На крилах успіху» в лютому-березні 2020 року.


Із чим пов'язані такі зміни у проєкті?

Спочатку проєкт «На крилах успіху» замислювався як глобальний, який не обмежувався і не зводився до одного лише створення контенту для вчителів. Та за три роки він переріс саму програму. Тому й постала потреба запросити до співпраці нову команду авторів і експертів, яка взялася за вельми амбіційне завдання, що передбачає створення нової моделі навчання для учнів початкової школи. Серед наших нових колег науковий керівник Наталя Морзе – автор власних методик навчання інформатики, впровадження дистанційних технологій навчання, використання інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховному процесі. На сьогодні Наталя також є керівником кількох міжнародних проєктів, один із яких – Erasmus+. Крім усього іншого, у її доробку близько 400 публікацій, серед яких понад сотня підручників та посібників.


Пані Юліє, що вас найбільше мотивує у роботі й які завдання стоять перед вами як директором центру?

Можливо, моя мотивація буде надто «гучною», але мені б хотілося, щоб у нашій країні освіта вийшла на новий рівень, і на міжнародній арені ми б самі могли говорити про свої успіхи та ділитися власним досвідом з іншими країнами. Хочеться, щоб у дітей не зникав інтерес до навчання, вони із задоволенням відвідували б заняття, не ставилися б до навчання як до непотрібного досвіду, який їм у житті не знадобиться. Мене мотивує бажання вчителів привнести щось нове. Як директор центру ставлю перед собою основне завдання: створити міцний непорушний механізм, який зможе надати гідний сервіс і обслуговування проєкту «На крилах успіху». Нам є куди рости і чого прагнути. Я вірю в наші сили і в нашу команду.

Рекомендовані вам статті

Показати більше статей