Збереження здоров'я

комплекс фізкультхвилинок, ігри різної інтенсивності, хвилинки релаксації, ранкові зарядки-нейробіки, тематичні заняття з фізичної культури

Новий підхід до проведення занять

В освітньому проекті ми пропонуємо відходити від традиційних занять, коли парти розташовані рядами, коли дитина навчається практично не рухаючись.

Тому у своїх методичних рекомендаціях, посібниках-журналах ми пропонуємо багато ідей вчителю, щоб проводити навчання по-іншому.

Це не тільки пересування парт по колу або робота в парах чи в групах, а й різноманітні екскурсії, досліди, запрошення фахівців, батьків, для того щоб розширити інформаційний простір дитини.

Фізкультхвилинки

Приклад стрінки з фізкультсторінки з журналу №15
Ми намагаємось зберегти здоров'я дитини.
І великий комплекс заходів та дидактико-методичного забезпечення спрямований саме на вирішення цієї проблеми. Передусім це фізкультхвилинки на заняттях.

Здається, у чому ж тут новизна? Дійсно, на кожному уроці в першому класі обов'язковими є дві фізкультхвилинки. Але в нашому освітньому проекті ці дві обов'язкові фізкультхвилинки проводять за спеціальною методикою. Вчителю пропонується методичний коментар щодо їх проведення.

На відміну від більшості вчителів, які проводять ці фізкультхвилинки у мультимедійному або відеосупроводі, ми категорично відмовилися від цієї практики. Свій комплекс фізкультхвилинок ми ілюструємо малюнками на першій сторінці посібників-журналів.

Кожен журнал містить комплекс фізкультхвилинок, який має чотири напрями – для м'язів шиї, плечового поясу, тулуба і нижніх кінцівок; для очей; артикуляційні вправи і пальчикові гімнастики.

Крім того, ми пропонуємо одну годину фізичної культури відвести на фізкультхвилинки. Таким чином, учитель проводить фізкультхвилинки не за рахунок часу, відведеного на проведення цього заняття, а за рахунок заняття з фізичної культури. Але це не є обов'язковим. Вибір залишається за закладами освіти.

4 типи комплексів

Кожен журнал пропонує комплекс таких фізкультхвилинок
1
Комплекс для м'язів
фізкультхвилинка для м'язів шиї, м'язів плечового поясу, тулуба та ніжок дитини
2
Комплекс для очей
вправи для зняття втоми з очей
3
Артикуляційний комплекс
артикуляційні гімнастики, які складаються із вправ для язичка та вправ для губок
4
Пальчиковий комплекс
це пальчикові гімнастики, які вчителі використовують переважно під час занять із письма

Ігри на перервах

Для збереження здоров'я дитини ми пропонуємо в освітньому проекті «На крилах успіху» певний комплекс ігор на перервах.

Це ігри різної інтенсивності, передбачені як для проведення в шкільних коридорах, рекреаціях або безпосередньо в класі, так і на шкільному подвір'ї.

Ми пропонуємо методичний коментар вчителю щодо організації таких занять, а також у вкладках до нашого журналу пропонуємо настільні ігри для того, щоб дитина могла з користю провести своє дозвілля на перерві.

Зарядки-нейробіки

Наступна позиція, яка дозволяє нам говорити про застосування здоров'язбережувальних технологій в освітньому проекті «На крилах успіху», це проведення ранкових зарядок-нейробік.

На семінарах вчителям ставлять запитання «Скажіть, будь ласка, чи вважаєте ви ефективним проведення ранкової зарядки, коли дитина прокинулася, поснідала, одяглась, приїхала до школи...? Чи ефективно це? Чи таким чином ми просто декларуємо впровадження здоров'язбережувальних технологій?». Переважна більшість учителів вважає, що це, дійсно, недоцільно. І тому ми пропонуємо замінити ранкові зарядки зарядками-нейробіками.

Рекомендовані вам статті

Показати більше статей