Нейробіка

мозкова гімнастика в освітньому проекті "На крилах успіху"

Мозок людини

Нейробіка – невід'ємний складник когнітивного розвитку молодших школярів в освітньому проекті «На крилах успіху». Мозок людини зберігає дивовижну здатність вчитися й розвиватися все життя. Але однотипні шаблонні справи призводять до погіршення пам'яті, зменшення концентрації уваги. Зв'язок нейронів, клітин головного мозку погіршується, а це призводить до зниження розумових здібностей.

У нашому мозку 100 млрд нейронів. Кожна клітина в свою чергу може дати 200 тис. відгалужень. Мозок людини має величезні ресурси! А ми використовуємо його можливості від 3 до 10 відсотків.

Саме на вирішення цієї проблеми спрямовано спеціальну зарядку. Американський нейробіолог Лоуренс Катц дав назву зарядки гімнастики для мозку – нейробіка.

Принцип роботи нейробіки

Принцип нейробіки простий – щодня виконуємо незвичайним способом звичайні дії. Мозок необхідно постійно «дивувати», змушувати працювати по-різному. Розв'язуючи нову задачу, мозок розвивається. Наприклад: робити лівою рукою все, що звикли робити правою (зачісуватися, чистити зуби, тримати ложку під час їжі, писати); виконувати справи із заплющеними очима, змінювати звичні маршрути й т.д.

Нейробіка – це тренування нейронів, спрямоване на гармонізацію правої та лівої півкуль головного мозку. Вправи створюють нові асоціації, діючи на нові ділянки мозку. Це організація роботи всіх п'яти почуттів людини незвичайним способом плюс емоційні почуття.

Користь нейробіки

Заняття корисні всім. Дітям ці вправи дозволяють краще сконцентруватися при засвоєнні нових знань, сприяють розвитку абстрактного мислення, творчих здібностей.

У результаті систематичного виконання вправ у дітей поліпшується пам'ять, увага, мова, просторове уявлення, дрібна моторика, знижується стомлюваність, підвищується здатність до довільного контролю, формується латеральне (двопівкульне) мислення.

Нейробіка в освітньому проекті "На крилах успіху"

Саме тому в освітньому проекті «На крилах успіху» щодня проводять гімнастику-нейробіку. Для її ефективної організації підготовлено збірник вправ, які систематизовано по тижнях з ускладненням. Для ефективної реалізації задуму пропонуютьсяй відеоматеріали.

Такі зарядки проходять весело, цікаво, захопливо. Тривалість їх залежить від рівня готовності дітей і може бути від 2 до 5 хвилин щоранку й складтися від 2 до 5 вправ, на виконання кожної з яких відводиться 1 хвилина. Оскільки під час такої зарядки діти швидко втомлюються, кожну вправу спочатку треба виконувати повільно. Коли діти навчаться виконувати її правильно, темп має прискорюватись, після правильного виконання в прискореному темпі можна ускладнювати завдання за рахунок виконання їх у русі – хода на місці, обертання вправо, вліво тощо.

Рекомендовані вам статті

Показати більше статей