НАВЧАЮЧИ ІНШИХ – НАВЧАЮСЯ САМ

казкові герої лаксики та їхня роль у проекті "На крилах успіху"

Роль лаксиків в освітньому процесі

Казкові герої лаксики
Уведення в освітній процес казкових персонажів – лаксиків – не данина традиції. Лаксики в проекті «На крилах успіху» існують не тільки для того, щоб зацікавити дітей або урізноманітнити процес навчання казковими сюжетами. У них велика психологічна роль.
Завдяки введенню казкових персонажів – лаксиків в освітньому проекті реалізується принцип «навчаючи інших, навчаюся сам». Адже всім відомо, що найкраще людина навчається тоді, коли навчає інших.

Через уведення в освітній процес лаксиків забезпечується унікальна система оцінювання, коли діти одержують оцінку не за те, що вони знають чи не знають, а з точки зору, чи можуть пояснити лаксикам те чи інше завдання, чи їм ще треба підготуватись. До того ж це визначають самі учні, а не дорослі

Історія лаксиків

У далекому Всесвіті живуть маленькі істоти – лаксики (від англ. щастя, вдача). Вони можуть без будь-яких пристроїв миттєво пересуватись у просторі й часі на будь-які відстані. Вони вважали себе найщасливішими у Всесвіті.

Одного разу лаксики грались у Всесвіті: катались на сузір'ї Лебедя, грали на сузір'ї Арфа й випадково натрапили на сузір'я Телескоп. Вони навели окуляр телескопу кудись у Всесвіт і побачили, як на одній планеті весело біжать кудись із портфелями радісні діти. Лаксики зрозуміли, що у Всесвіті, крім них є інші щасливі істоти.

Лаксики прилетіли до цієї планети та звернулись до учнів із запитанням, чому вони такі щасливі та куди поспішають? Учні відповіли, що вони п'ятикласники й поспішають до школи, оскільки сьогодні – 1 вересня – починається новий навчальний рік, а щасливі вони від того, що побачать друзів, учителів і будуть навчатись. Адже навчатися дуже цікаво. Лаксики зрозуміли, що по-справжньому щасливими можуть бути ті, хто має можливість навчатися, дізнаватись нове й цікаве. Тому вони звернулися до п'ятикласників із проханням навчати їх усього, про що дізнаватимуться в школі.

Але виявилось, що не всі п'ятикласники бачать лаксиків. Їх бачать тільки ті, кому ще не виповнилось 10 років. Тому п'ятикласники вирішили відвести лаксиків до своєї улюбленої вчительки, у якої вони навчалися з 1 до 4 класу й звернутись до її першокласників із проханням навчати лаксиків. Так лаксики почали навчання разом із дітьми планети Земля
НАВЧАЮЧИ ІНШИХ–
НАВЧАЮСЯ САМ

Педагоги про роль лаксиків

Педагогам подобається реалізація принципу «навчаючи інших – навчаюся сам» через уведення в навчальний процес казкових персонажів. Адже більшість дітей не бачить потреби розповідати вдома батькам про те, чого вони навчались у школі, оскільки батьки це вже знають. Інша річ розповідати про це своїм інопланетним друзям, яким вони самі обирали імена. Діти це роблять із задоволенням. І батьки ділилися, що діти вдома саджають лаксиків перед собою й розповідають їм про те, що дізнались у школі. Вони із задоволенням навчають цих казкових персонажів, пробують себе в ролі вчителя.

Після перших тижнів навчання за освітньою програмою «На крилах успіху» батьки висловлювали занепоєння відсутністю формулювання завдань у посібниках-журналах. Адже батьки вважали, що не розуміючи завдань, вони не зможуть допомагати дитині в навчанні. Але коли батьки побачили результати навчання дітей, почули, що розповідають їм діти вдома про те, чого навчилися, як пояснюють лаксикам про те чи інше явище, вони підтримали цю ідею. Нині батьки є активними учасниками навчального процесу. Вони взаємодіють з учителем, вносять свої пропозиції й побажання, що позитивно впливає на якість освітнього проекту.

У вересні, коли все тільки починалося, у вкладці до перших посібників-журналів були запропоновані 3-D фігурки лаксиків. Діти мали вирізати ці фігурки, щоб працювати з лаксиками вдома. Спочатку деякі з батьків не розуміли, для чого це. Згодом вони не тільки зрозуміли ідею, а й почали активно допомагати в її реалізації. Батьки просили дітей пояснювати їм завдання так само, як і лаксикам. Тож у проекті немає нудних домашніх завдань, коли дитина годинами сидить за столом і пише. Натомість вона повторює вивчене в школі легко, граючись.
Рекомендовані статті для вас
Показати більше статей