Арт-технології

Інтегрований курс, що містить такі концентри: хенд-мейд, образотворче мистецтво, музичне мистецтво, мистецтво слова, театральне мистецтво

Інтегрований навчальний предмет
арт-технології

Арт-технології – це інтегрований навчальний предмет, в якому органічно об'єднано чотири предмети, які досі опановували учні початкової школи – музичне мистецтво, образотворче мистецтво, трудове навчання, інформаційні технології. Це спричинено тим, що переважно ці предмети викладаються різними фахівцями, а відповідно мають різні підходи до викладання й оцінювання навчальних досягнень тощо. Дитині молодшого шкільного віку важко підлаштовуватися під таку кількість різноманітних вимог. Тому в освітньому проекті «На крилах успіху» ці предмети інтегрували – об'єднали однією концепцією в єдину програму, де кожен предмет зберігає свою особливість, оскільки представлений окремим концентром і водночас доповнює інші, тому що пов'язаний з ними темою предмета й соціокультурною темою.

Роль арт-технологій в освітньому процесі

У програмі предмета арт-технологій окремого пояснення потребує підхід до інтеграції вивчення різних видів мистецтва й технології. Мистецтво – це творчість, а технологія – це виконання процесів за певними правилами в певній послідовності. Але для того, щоб навчити дитину проявляти свої творчі здібності, виявляти свою креативність, її потрібно, насамперед, ознайомити з тим, як створювався раніше кимось певний об'єкт, певний виріб, витвір мистецтва, тобто певні правила виконання роботи. Тому в програмі Арт-технології технологічна, процесуальна складова є невід'ємною частиною формування в дитини вміння виявляти власну творчість.

Арт-технології на заняттях з іноземної мови

Окремі заняття з іноземної мови можуть інтегруватись із заняттями з арт-технологій. Ефективною є така інтеграція під час опрацювання матеріалу або коли учні використовують опанований лексичний і граматичний матеріал.

Крім цього у програмі з іноземної мови кожного семестру передбачені два заняття з театралізації відомих учням літературних творів але англійською мовою. Спочатку учні засвоюють та повторюють лексичний чи граматичний матеріал, який потрібний для постановки казки, п'єси. Потім за спеціальними вправами у посібнику-журналі готують міні-виставу. Свою постановку учні можуть показати дітям з інших класів або батькам на святі, батьківських зборах.

У таких міні-спектаклях можуть взяти участь всі учні класу, які виявили бажання. Літературні твори добираються таким чином, щоб ролі могли мати всі діти, які бажають взяти участь у цих театралізаціях.

Хенд-мейд – один із концентрів у програмі арт-технологій

Заняття з хенд-мейду разом із батьками
Хенд-мейд – це один із концентрів у програмі арт-технологій. У цьому концентрі автори програми змістили акценти з трудового навчання на галузь мистецтва й акцентували увагу на тому, що те, що дитина робить руками, є витвором мистецтва.

Водночас усе, що дитина робить своїми руками на заняттях з хенд-мейду, має прикладне значення – для того, щоб прикрашати свій побут, для використання в повсякденному житті. Це, наприклад, килимки для масажу стоп, це браслети, які вони плетуть, щоб подарувати або матусі на День народження або другу на свято, це дидактичний матеріал для використання на заняттях з інших навчальних предметів тощо.

Рекомендовані вам статті

Показати більше статей